Pod Pohorjem najhitrejša Griffithsova in Marosi

Maribor, 15. maja - Najboljši gorski kolesarji in kolesarke so danes na Mariborskem Pohorju opravili s prvim dnem svetovnega pokala. V deževnem vremenu in na zelo razmočeni, blatni progi se je zmage v štirikrosu pri ženskah veselila Britanka Fionn Griffiths, pri moških pa je zmagal Čeh Michal Marosi.

Najboljši Slovenec Luka Novak se je s 14. mestom poslovil v četrtfinalu. Kolesar iz Arje vasi, sicer član kluba Enduro Mulisha, je v včerajšnjih kvalifikacijah dosegel 16. čas in se brez večjih težav uvrstil v današnje finalne vožnje. Iz šestnajstine finala se je prebil v osmino in nato še v četrtfinale, kjer pa je nato z nastopi s končnim 14. mestom končal.

Jutri bo v Mariboru na sporedu še preizkušnja v spustu, kjer bo slovensko čast branil le Nejc Rutar. Primorec se je kot edini Slovenec med 241 tekmovalci z 39. časom uvrstil v finale, ki se bo jutri pričel ob 13.15. Med dekleti je bila v kvalifikacijah najhitrejša Francozinja Mirian Nicole, pri moških pa Avstralec Sam Hill.