Philadelhia Flyers zrežirali izjemen preobrat za polfinale

Boston, 15. maja - Simon Gagne je postal veliki junak odločilne sedme tekme polfinala vzhodne konference severnoameriške hokejske lige NHL med Boston Bruins in Philadelphia Flyers. Član Letalcev Gagne je v Bostonu dobrih sedem minut pred koncem dosegel odločilni zadetek z igralcem več za zmago gostov, ki so v prvi tretjini zaostajali že za tri gole, in napredovanje.

Gagne je zmagoviti gol dosegel 7:08 minute do konca tekme, zadetek pa je hokejistom Philadelphie, ki so po 14 minutah zaostajali že za tri gole, prinesel zmago s 4:3 in napredovanje v konferenčni finale.

O tem, da so Letalci eno najbolj bojevitih moštev, nazorno priča tudi dejstvo, da so do nastopa v polfinalu prvenstva NHL prišli kljub temu, da so po uvodnih treh tekmah proti Bostonu zaostajali z 0:3, nato pa so dosegli štiri zmage v nizu, kar je pred njimi uspelo le redkim.

Za Kosmatince je bil to hud poraz, saj so postali šele tretje moštvo v zgodovini lige NHL, ki je izgubilo dvoboj, potem ko je vodilo že s 3:0 v zmagah.