Raša Sraka Vuković druga v Tunisu

Tunis, 9. maja - Slovenska judoistka Raša Sraka Vuković je na tekmi za veliko nagrado v Tunisu v kategoriji do 70 kg osvojila drugo mesto.

Sraka Vukovićeva je včeraj zapored premagala Poljakinjo Katarzyno Klys, Španko Cecilio Blanco in Nemko Iljano Marzok. Prav z zmago proti Nemki se je uvrstila v veliki finale, kjer pa je bila premočna Japonka Haruka Tačimoto.

Zelo uspešno je nastopila tudi Urška Žolnir v kategoriji do 63 kg, saj je osvojila tretje mesto. V tej kategoriji je tekmovala tudi Vlora Beđeti, ki pa je ostala brez uvrstitve, tako kot tudi Tina Trstenjak v kategoriji do 57 kg.

Že v petek pa je Rok Drakšič v finalni borbi kategorije do 66 kg premagal Madžara Mikloša Ungvarija in se veselil končne zmage. Pred tem so mu na tatamiju premoč priznali še Kitajec Jiawen Ren, Japonec Junpej Morišita, Poljak Pawel Zagrodnik in Francoz Florent Urani.

Danes bodo od Slovencev nastopili še Igor Spasojevič, Matjaž Ceraj, Ana Velenšek in Lucija Polavder.