Izjemna predstava Dragiča za visoko zmago Phoenixa

San Antonio, 8. maja - Slovenski reprezentant Goran Dragič je na tretji tekmi drugega kroga končnice severnoameriške košarkarske lige NBA v zgolj 17 minutah in 27 sekundah zbral 26 točk, tri skoke, dve podaji in ukradeno žogo za visoko zmago ekipe Phoenix Suns v San Antoniu s 110:96.

ZDA, Phoenix.
Košarkar ekipe Phoenix Suns Goran Dragič v obrambi Tonyju Parkerju iz ekipe San Antonio Spurs.
Arhiv STA/EPA

Košarkaška ekipa Phoenix Suns.

Košarkar ekipe Phoenix Suns Steve Nash pri polaganju na koš za dve točki.

Dragič, v zadnji četrtini je dosegel 23 točk, je bil najučinkovitejši igralec svojega moštva, ki ga le še zmaga loči od finala na zahodnem delu lige. Po letu 2003 je San Antino Phoenix v končnici izločil štirikrat zapored. Na vzhodnem delu je Boston Celtics doma izgubil s Cleveland Cavaliers s 95:124; Cleveland je povedel z 2:1 v zmagah.