Poškodovani Howard priigral Orlandu drugo zmago

Orlando, 7. maja - Košarkarji Orlanda so v drugem krogu končnice severnoameriške košarkarske lige NBA doma premagali Atlanto s 112:98 in povišali vodstvo v seriji na 2:0. Junak dvoboja je bil zvezdnik Dwight Howard, ki je s krvavečim nosom domačim priigral zmago, za katero je z veliko mero požrtvovalnosti dal 29 točk in pobral še 17 odbitih žog.

Orlando tako ni zapravil prednosti domačega igrišča in je dobil obe uvodni tekmi polfinala vzhodne konference. Naslednja tekma bo v soboto v Atlanti, košarkarji Magic pa so pred gostovanjem v Atlanti na pol poti do napredovanja v konferenčni finale.

Kar štirje košarkarji iz začetne peterke Orlanda so prispevali 20 ali več točk. Poleg razigranega Howarda še Vince Carter, Rashard Lewis in Jameer Nelson. V tretji četrtini je Howarda nenamerno v nos udaril igralec nasprotnega moštva Horford. Howardu se je iz nosu ulila kri, zato je moral za nekaj minut s parketa, da so mu za silo zaustavili krvavenje.