Boston in Chicago zmagala v gosteh

Philadelphia, 6. maja - Ekipa Boston Bruins je v drugem krogu končnice severnoameriške hokejske lige NHL v gosteh premagala Philadelphio Flyers s 4:1 in na vzhodnem delu povedla s 3:0 v zmagah. Igralci Chicago Blackhawks so prav tako v gosteh premagali Vancouver Canucks s 5:2 in na zahodnem delu povedli z 2:1 v zmagah.

Arron Ashram je v drugi minuti in 32. sekundi povedel Philadelphio v vodstvo z 1:0 in tedaj še ni bilo videti, da se bo tekma končala z zmago gostov. Nato pa sta na sceno stopila Blake Wheeler in Miroslav Šatan ter zadela v razmaku 94 sekund uvodnega dela igre. Po drugi tretjini, ki je minila brez zadetkov, je Mark Recchi je povišal na 3:1 v začetku zadnjega dela, ob koncu tekme pa je Patrice Bergeron z zadetkom v prazno mrežo zapečatil usodo Philadelphie. Boston sedaj le zmagal loči od konferenčnega finala, prvega po letu 1992.

Dustin Byfuglien je s tremi goli prispeval odločilni delež za zmago Chicaga nad Vancouvrom, moštvom, ki je izločilo Anžeta Kopitarja in njegove Kralje v prvem krogu play offa.