Kosmatinci povedli z 2:0, Jastrebi izenačili

Boston, 4. maja - V severnoameriški hokejski ligi NHL sta bili na sporedu dve tekmi drugega kroga končnice. Na vzhodu je Boston na domačem ledu ugnal Philadelphio s 3:2 in izid v zmagah povišal na 2:0, na zahodu pa je Chicago premagal Vancouver s 4:2 in izid v zmagah izenačil na 1:1.

Kosmatinci iz Bostona so na prvi tekmi drugega kroga šele v podaljšku strli odpor Letalcev iz Philadelphie. Na podoben razplet je kazalo tudi na drugi, domače gledalce pa je v delirij navdušenja spravil Kanadčan Milan Lučić, ki je 2:57 minute pred koncem tekme dosegel zmagoviti gol za 3:2.

Vancouver, ta je v prvem krogu izločil Los Angeles z edinim Slovencem v ligi Anžetom Kopitarjem, je drugi obračun v vetrovnem mestu suvereno začel in si v uvodnih petih minutah priigral vodstvo z 2:0. Gostitelji so do preobrata prišli šele v zadnjem delu.