Bryant znova mož odločitve, Atlanta izločila Milwaukee

Los Angeles, 3. maja - Košarkarji ekipe Los Angeles Lakers so z zmago začeli polfinale v končnici zahodne konference severnoameriške lige NBA. Na domačem igrišču so premagali Utah Jazz s 104:99 in tako dosegli prvo od potrebnih štirih zmag za preboj v konferenčni finale. Na vzhodu se je v polfinale uvrstila Atlanta, potem ko je s 4:3 v zmagah izločila Brezčev Milwaukee. Končni izid je bil 95:74.

ZDA.
Košarkar LA Lakers Kobe Bryant.
Arhiv Xinhua/STA

ZDA.

Potem ko so domači Jezerniki, pri katerih v ekipi ni bilo Saše Vujačića, večino časa povsem nadzorovali tekmo, so si v četrti četrtini privoščili nekaj minut slabše igre, ki jo je Utah - njegov najboljši strelec je bil Deron Williams s 24 točkami - izkoristil in izničil prednost Kalifornijcev. Ta je znašala tudi že 14 točk.

A na srečo domačih in nesrečo gostov se v težkih trenutkih ponavadi izkaže Kobe Bryant in nič drugače ni bilo na tej tekmi. Z 11 točkami v zadnjih štirih minutah je praktično sam odločil tekmo. Na koncu je skupaj zbral 31 točk, pod košem mu je izdatno pomagal tudi Pau Gasol s 25 točkami, petimi blokadami, štirimi podajami in z 12 skoki.