Poraza slovenskih predstavnikov v košarkarski ligi NLB

Ljubljana, 29. novembra - Deseti krog regionalnega košarkarskega tekmovanja slovenskima predstavnikoma ni prinesel uspeha. Union Olimpija je izgubila na gostovanju pri Partizanu (80:70), Helios pa je bil poražen v domači dvorani proti Crveni zvezdi s 66:72.

Ljubljančani so v dvorani Pionir v Beogradu vse možnosti za peto zaporedno zmago zapravili že v prvem polčasu, v katerem so si nabrali preko dvajset točk zaostanka. V nadaljevanju so poraz le ublažili in tako nekoliko popravili vtis pred nizom težkih tekem, ki jih čakajo v naslednjih štirinajstih dneh. Najboljši strelec pri Unionu Olimpiji je bil Sani Bečirovič z 19 točkami, Sašo Ožbolt pa jih je dosegel 14.

Helios je bil v dvorani Komunalnega centra v Domžalah nekoliko bližje zmagi kot Ljubljančani, toda v odločilnih zadnjih minutah tekme domači igralci niso našli poti do koša Crvene zvezde. Jure Močnik in Dejan Delič sta bila z 12 točkami najbolj učinkovita pri Heliosu.

V naslednjem krogu bo Helios gostoval pri Zagrebu, Union Olimpijo pa v dvorani Tivoli čaka derbi s Cibono.