Švicarju Cuchu smuk v Lake Louisu, Perko 23.

Lake Louise, 29. novembra - Švicar Didier Cuche (1:50,31) je zmagovalec uvodnega smuka svetovnega pokala alpskih smučarjev v kanadskem Lake Louisu. Italijan Werner Heel (+0,44) je bil drugi, tretji pa je bil še en Švicar Carlo Janka (+0,62). Najboljši Slovenec je bil Rok Perko (+1,64) na 23. mestu. Razplet tekme je zasenčil grd padec Američana T.J. Lanninga.

Nastopili so še trije slovenski tekmovalci Andrej Šporn (42., +2,59), Gašper Markič (45., +2,67) in Andrej Jerman (48., +2,78), ki pa so se uvrstili daleč pod trideseterico najboljših in so ostali brez točk svetovnega pokala. Perko je rešil čast slovenske moške ekipe, ko je s štartno številko 49 ob prihodu v cilj prehitel kar 30 smučarjev in se nazadnje veselil prvih točk zime, z uspehom kariere na tej progi ter šestim najboljšim rezultatom na tekmah svetovnega pokala.