Udrih v NBA tokrat zbral 18 točk, a ostal brez zmage

Los Angeles, 22. novembra - Houston Rockets so v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 113:106 premagali Sacramento Kings, za katere je Slovenec Beno Udrih odigral 37 minut in v tem času zbral 18 točk, skok, osem podaj ter dve ukradeni žogi. Luis Scola je k zmagi prispeval 22 točk, prvi strelec Kraljev pa je bil Spencer Hawes s 24.

Od slovenskih košarkarjev v ligi NBA je nastopilo tudi moštvo Primoža Brezca Philadelphia 76'ers, ki je gostovalo pri Cleveland Cavaliers. Slednji so po zaslugi odlične obrambe v zadnji četrtini, v kateri so gosti zmogli vsega deset točk v zadnjih 12 minutah, zmagali s 97:91, Brezec pa za Philadelphio ni zaigral.

Prvi košarkar domačih je bil LeBron James z 32 točkami, devetimi podajami in sedmimi skoki, Mo Williams pa je k zmagi dodal 18 točk.

New Orleans Hornets pa je moštvo, ki mu je uspelo prekiniti zmagoviti niz košarkarjev Atlanta Hawks. Sršeni so doma na krilih novincev slavili zmago s 96:88 in tako Atlanti preprečili do osme zmage zapored.