Sonca nadaljujejo zmagoviti niz v NBA

Houston, 18. novembra - Košarkarji Phoenixa v severnoameriški ligi NBA nizajo zmage. Tokrat so na gostovanju v Houstonu slavili s 111:105, Goran Dragić pa je k slavju svojega moštva v 11 minutah prispeval šest točk, dva skoka in podajo.

Boljši izkupiček kot Dragiću je uspel Benu Udrihu (13 točk, dva skoka, pet podaj, ukradena žoga) v dresu Sacramenta, a je Udrih na parketu preživel kar 33 minut. Kljub temu so Sacramento Kings s 87:101 izgubili proti Chicago Bulls.

Los Angeles Lakers so v domači dvorani s 106:93 premagali Detroit Pistons. Saša Vujačić je sicer na parketu prebil pet minut, a ostal brez točke; zato pa je v statistiko vpisal en skok. Kobe Bryant, ki ga poškodba dimelj ni preveč ovirala, je dosegel poseben mejnik, saj je še 100. v karieri dosegel vsaj 40 točk, LA pa je po dveh porazih končno spet slavil zmago.

Bryant je samo to sezono že štirikrat dosegel mejo 40 točk (lani mu je to uspelo denimo le štirikrat v vsej sezoni) in tako v zgodovini lige NBA zaostaja le še za legendarnima Wiltom Chamberlainom (271) in Michaelom Jordanom (173).