Jeseničani zmagali tudi v gosteh, Olimpija poražena doma

Dunaj, 18. novembra - Hokejisti Acroni Jesenic so v ligi Ebel sinoči dosegli drugo zmago zapored. Potem ko so proti Medveščaku prekinili niz porazov, so na Dunaju presenetili ekipo Vienna Capitals in zmagali po podaljšku s 5:4 (0:1, 3:0, 1:3; 1:0).

Jeseničani so odlično igrali v drugi tretjini, ko so v desetih minutah dosegli tri gole in povedli s 3:1. A so Dunajčani vrnili z enako mero in s tremi goli v zadnjem delu spet povedli. Andrej Hebar je z golom 12 sekund pred koncem izsilil podaljšek, v katerem je Andrej Makrov zadel peti jeseniški gol in potrdil uspeh slovenskih prvakov.

Precej slabše se je odrezala Tilia Olimpija. V boju z neposrednim tekmecem za osmo mesto, madžarsko Sapo, je sicer povedla že v drugi minuti. Toda Ljubljančani so v drugem delu tekme nerazumljivo popustili, s slabo igro pa Madžarom omogočili preobrat in tri gole za končni izid 1:3.

Slovenski ekipi sta zadnji na lestvici razširjenega avstrijskega prvenstva; Olimpija ima na devetem mestu 18 točk, Jesenice pa na desetem 11.