Puntar na Češko na misijo nemogoče

Ljubljana, 17. novembra - Slovenski prvak v futsalu Puntar Casino Safir bo od četrtka do nedelje igral na turnirju elitnega kroga lige prvakov v Pardubicah na Češkem. Tam se bo v sklopu skupine C meril z gostiteljem turnirja Churdimom, ukrajinsko ekipo Time Lvov in branilcem naslova ter trikratnim zmagovalcem tega tekmovanja, španskim Interviujem iz Madrida.

Tolminci imajo pred seboj praktično misijo nemogoče, saj se bo na aprilski zaključni turnir četverice uvrstila le prvouvrščena ekipa. Tekmeci pa so izjemno močni. Tudi trener slovenskih prvakov Matej Kavčič priznava, da bo uspeh na turnirju vsaka točka.

Puntar že ima izkušnje iz tekmovanja v ligi prvakov. V sezoni 2007/08 je nastope začel v predtekmovanju, kjer se je v svoji skupini s prvim mestom prebil v glavni krog. Tam pa se je njegova pot končala, boljša sta bila namreč Nacional Zagreb in CIP Deva. Letos je tekmovanje začel v glavnem krogu in se na domačem turnirju v Tolminu kot drugi (za Benfico) uvrstil v elitni krog.