Kraljem floridska loterija, Kopitarju že 32. točka

Miami, 17. novembra - Najučinkovitejši igralec severnoameriške hokejske lige NHL ta hip Anže Kopitar nadaljuje z dobrimi predstavami, tokrat je točko vknjižil s podajo. Uspešno je bilo tudi njegovo moštvo Los Angeles Kings, ki je turnejo gostovanj na vzhodni obali ZDA sklenilo z zmago proti moštvu Florida Panthers po izvajanju kazenskih strelov (4:3). Kralji so vpisali drugo zaporedno zmago na Floridi, obakrat po izvajanju kazenskih strelov.

Medtem ko je bil Kopitar mož odločitev na tekmi proti Tampi, ko je edini uspešno izvedel kazenski strel, se je tokrat Fortuna nasmehnila obrambnemu igralcu Jacku Johnsonu, ki je vpisal zmagoviti gol. Pred tem je izvrstni češki vratar Floridčanov Tomaš Vokoun odbil Kopitarjev strel. Kopitar je 32. točko, s katero se je zasidral na položaju vodilnega hokejista lige, in 18. podajo dosegel v tretji minuti zadnje tretjine. Tedaj je lepo preko igrišča podal Jarettu Stollu, ki je napad, ko se Kralji imeli številčno premoč na ledu, sklenil z golom.