Avstrijec Herbst zmagal na slalomu v Leviju, Valenčič 13.

Levi, 15. novembra - Avtrijec Reinfried Herbst je zmagal na uvodnem slalomu svetovnega pokala alpskih smučarjev v finskem Leviju. Za njim se je uvrstil Hrvat Ivica Kostelić (+0,28), tretji pa je bil Francoz Jean-Baptiste Grange (+0,53). Edini slovenski predstavnik v finalu Mitja Valenčič je bil 13. (+1,60).

Kranjska gora, Podkoren.
Avstrijski slpski mučar Reinfried Herbst.

Na prvi progi je odstopil Mitja Dragšič. Predstavnika mlajše generacije Matic Skube (57.) in Miha Kürner (61.) se nista uvrstila v finalno vožnjo in sta ostala daleč zadaj za trideseterico najboljših. Za vodilnim po prvi vožnji sta zaostala več kot tri sekunde.

Na lanskem uvodnem slalomu v Leviju sta se v finalno vožnjo uvrstila Valenčič in Dragšič. Valenčič je bil lani deveti, Dragšič pa tik pod deseterico na 11. mestu; to sta bila sicer njuna najboljša rezultata v minuli sezoni.

Prvi slalom sezone se ameriškemu zvezdniku in dvakratnemu zmagovalcu skupnega seštevka Bodeju Millerju ni izšel po načrtih, lani je bil drugi, tokrat pa je odstopil v drugi vožnji.