Francija blizu SP 2010, Slovenija obdržala možnosti

Ljubljana, 15. novembra - Ob tekmi Rusija - Slovenija (2:1) so bila sinoči na sporedu še tri prva srečanja evropskih dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2010. Grčija in Ukrajina sta se razšli z 0:0, Irska je doma izgubila proti Franciji z 0:1, Portugalska pa je premagala Bosno in Hercegovino z 1:0.

Slovenska reprezentanca je v Moskvi izgubila proti Rusiji z 1:2 (0:1). Pri Rusih, ki so bili večino srečanja boljši tekmec, je blestel Dinijar Biljaletdinov, ki je zabil oba ruska gola, Slovence pa je v igri za napredovanje obdržal rezervist Nejc Pečnik z zadetkom v 87. minuti.

Prvi obračun Grčije in Ukrajine se je v Atenah končal brez zmagovalca. Tekmo so večino tekme nadzorovali Ukrajinci, ki so velikokrat zapretili iz protinapadov. V Dublinu sta se pomerili Irska in Francija, Francozom pa je zmago v 73. minuti priigral Nicolas Anelka. Portugalci pa so domače navijače razveselili že v 32. minuti tekme, ko je v Lizboni edini zadetek dosegel zadel Bruno Alves.