Pečnik ohranil upanje na JAR

Moskva, 14. novembra - Slovenska nogometna reprezentanca je na današnji prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2010, ki ga bo gostila Južnoafriška republika, v Moskvi izgubila proti Rusiji z 1:2 (0:1).

Maribor.
Selektor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek.

Tekma na Lužnikih je tako v Rusiji kot Sloveniji požela ogromno zanimanja. V obeh taborih je bilo čutiti optimizem, na koncu pa se je za malce bolj "upravičenega" izkazal ruski. Nogometaši z vzhoda Evrope so že pred tekmo veljali za izrazite favorite in svojo ofenzivno moč na trenutke tudi demonstrirali. V soju žarometov pa se ni znašel kdo od ruskih napadalnih zvezdnikov, temveč vezist Dinijar Biljaletdinov, ki je zabil oba ruska gola.

Slovenci so bili večino tekme podrejen tekmec, ki pa je svoj trenutek doživel z vstopom Nejca Pečnika v 82. minuti. Prav napadalec portugalskega Nacionala je namreč v 87. minuti izenačil in Sloveniji priigral aktiven izid pred povratno tekmo. Ta bo v sredo ob 20.45 v Mariboru.