Krstili novo jadrnico Vasilija Žbogarja

Izola, 14. novembra - Jadralec Vasilij Žbogar (Burja Izola) je v morju pred izolsko Marino krstil in splovil novo jadrnico razreda finn, za katerega se je odločil na začetku letošnjega leta. Žbogar je na olimpijskih regatnih poljih v Qingdau avgusta lani osvojil srebrno odličje v razredu laser, bronast pa je bil v tem razredu na OI v Atenah leta 2004.

Jadralec Vasilij Žbogar.

Izola.

V novem razredu je prvič tekmoval konec oktobra na regatnem polju pred Opatijo in na hrvaškem državnem prvenstvu osvojil drugo mesto. Štiriintridesetletni Izolan je v laserju nastopal od leta 1996. Lansko sezono je začel že pozimi v Terrigalu v Avstraliji, kjer je februarja na svetovnem prvenstvu zasedel četrto mesto. Nadaljeval jo je v belgijskem Niewportu, kjer je osvojil srebro na EP, po tej uvrstitvi pa je posegel tudi na prvokategorni regati v Medembliku na Nizozemskem. Krono je dosegel z drugim mestom na OI ter nato že na Kitajskem omenil možnost, da bi lahko nastopil tudi na večji jadrnici razreda finn.