Velenjčani brez možnosti v Karlsruheju

Karlsruhe, 12. novembra - Rokometaši velenjskega Gorenja so v 5. krogu evropske lige prvakov (skupina B) v gosteh izgubili z nemško ekipo Rhein-Neckar Löwen s 30:33 (15:17). Slovenski rokometni prvaki so doživeli že četrti poraz, po poljskemu Kielcu, francoskemu Chamberyju in madžarskemu Veszpremu so jih ugnali še nemški milijonarji iz Mannheima.

Velenjski rokometaši so se v prvem polčasu več kot dostojno upirali absolutnemu favoritu in enemu od pretendentov za končno zmagoslavje v najbolj imenitnem evropskem klubskem tekmovanju, vse možnosti za morebitno presenečenje pa so zapravili v prvih desetih minutah nadaljevanja, ko jih je "uničila" domača islandska naveza Olafur Stefansson-Gudjon Valur Sigurdsson.

Slovenska ekipa se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču znova pomerila z Rhein-Neckar Löwnom, tekma pa bo v nedeljo, 22. novembra.