Ljubljanski košarkarji napredovali na tretje mesto

Beograd, 9. novembra - Košarkarji Uniona Olimpije so sinoči v ligi NLB v gosteh premagali FMP z 79:67 (26:24, 43:42, 68:53).

Ljubljanska zasedba je v regionalni ligi dosegla četrto zmago in se prebila na tretje mesto, z zmago v Železniku pa je tudi prekinila niz treh zaporednih spodrsljajev po obračunih z grškim Marusijem in špansko Cajo Laboral v evroligi ter hrvaškim Zagrebom v ligi NLB.

Izbranci Jureta Zdovca so po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju zaigrali naravnost odlično. Z dobro obrambo in učinkovitim napadom so si v 28. minuti priigrali visoko prednost 19 točk (68:49). Ljubljančanom je v tretji četrtini, ki so jo dobili s 25:11, šlo kot po maslu, njihovega naleta nista preprečili niti dve minuti odmora, ki ju je domača klop zahtevala v 24. in 27. minuti. V začetku zadnje četrtine so gostitelji skušali preobrniti izid, a so jih Uroš Slokar, Matt Walsh in druščina hitro umirili.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila Radnički, tekma pa bo v soboto, 14. novembra.