Maja Vidmar in Mina Markovič na stopničkah v Brnu

Brno, 7. novembra - Slovensko športno plezanje je zabeležilo nov veliki uspeh. Maja Vidmar in Mina Markovič sta na predzadnji tekmi svetovnega pokala v težavnosti v češkem Brnu danes pokazali odlično formo ter se v hudi konkurenci zavihteli na zmagovalni oder. Vidmarjeva je bila druga, Markovičeva pa tretja.

Kranj.
Slovenska športna plezalka Mina Markovič.

Kranj.
Športna plezalka Maja Vidmar.

Kranj.
Športna plezalka Mina Markovič.

Kranj.

Najboljša je bila južnokorejska plezalka Kim Jain, ki je bila tik pod vrhom smeri za malenkost boljša od Vidmarjeve. Nobena od tekmovalk se sicer v finalu ni dotaknila vrha.

Vidmarjeva in Markovičeva sta bili edini slovenski finalistki. Preostali slovenski predstavnici Natalija Gros in Asja Gosar sta z nastopi končali v polfinalu. Grosova je bila 14., Gosarjeva pa 25.

V moški konkurenci med osmerico najboljših Slovenija ni imela predstavnika. Med 26 polfinalistov so se danes prebili Klemen Bečan, ki je ostal pod pričakovanji in svojimi zmožnostmi na 14. mestu, Matej Sova je zasedel končno 22. mesto, brat najboljšega slovenskega športnega plezalca Jure Bečan pa 23. mesto.