Baski ostajajo zakleti za Union Olimpijo

Ljubljana, 6. novembra - Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu evrolige v Tivoliju izgubili tudi tretjo tekmo v skupini C, tokrat s špansko Cajo Laboral s 76:82. Pri Ljubljančanih je s 27 točkami vnovič izstopal Matt Walsh, a je bil edini res razpoložen ljubljanski košarkar na igrišču, kar je bilo za končno zmago premalo. Po treh zaporednih porazih so možnosti Uniona Olimpije za preboj v drugi del tekmovanja vse manjše, naslednji nasprotnik Ljubljančanov pa bo prihodnji teden moskovski CSKA.

Ljubljančani so tekmo proti Baskom sicer začeli hrabro in bili v prvih petih minutah dostojen tekmec, nato pa je hitro prišla do izraza razlika v kakovosti, obenem pa domači v napadu niso imeli razpoloženega košarkarja in ob menjavi strani so Španci vodili že več kot 10 točk. V drugem delu se je Olimpija le prebudila, na krilih Walsha v zadnji četrtini prišla do izenačenja na 65. točki, gostje pa so še enkrat pohodili plin in si z delnim izidom 12:7 zagotovili mirno končnico ter novo zmago.