Bryantovih 41 točk za zmago Lakersov

Houston, 5. novembra - V ligi NBA so lastniki prstanov Lakersi v gosteh premagali Houston Rockets. Sloves zvezdnika je upravičil Kobe Bryant, ko je za Jezernike dosegel 41 točk. Saša Vujačič, ki je bolj kot po predstavah temperaturo javnosti dvignil z govoricami o romanci z rusko teniško zvezdnico Marijo Šarapovo, v treh minutah na parketu vpisal le en skok. Že drugo tekmo zapored so aktualni prvaki lige NBA zmagali šele po podaljšku. Ob izjemnemu Bryantu je soigralčev dosežek nadgradil Andrew Bynum, ko je vpisal 17 točk in 17 skokov.

Goran Dragić je ob porazu Phoenixa z Orlandom (100:122) s 15 točkami (3/6 za dve, 2/4 za tri, 3/3 p. meti) dosegel nov osebni strelski rekord v ligi NBA, v 30 minutah pa je zbral še 4 skoke in 6 podaj. Odličen večer ima za sabo tudi Beno Udrih, ki je s Kingsi izgubil v Atlanti (105:113), a v 24 minutah vpisal 14 točk. Poleg Vujačiča se je zmage veselil še Rašo Nesterovič, ki pa je tekmo svojega moštva Toronto Raptors proti Detroit Pistons (110:99) spremljal s klopi.