ACH lovi 20. naslov, Calcit popolno sezono

Ljubljana, 18. aprila - Po dekletih, ki so prvo finalno tekmo odigrala v sredo, se danes finalna serija odbojkarskega državnega prvenstva začenja tudi pri fantih. V njej bo tako kot pri ženskah finale tradicionalen, že enajstič v zadnjih trinajstih sezonah se bosta za naslov udarila ACH Volley in Calcit Volley.

Odbojka, žoga.

Samo prvega, leta 2001, ko so bili prvič državni prvaki, so dobili kamniški odbojkarji. Takrat je bil ACH Volley še na Bledu, vse preostale je dobila ljubljanska ekipa. Od leta 2012 se kamniška in ljubljanska ekipa v finalu končnice nista pomerili le dvakrat.

Odbojkarji Calcit Volleyja so v letošnji sezoni že osvojili prvo mesto v srednjeevropski ligi in v pokalu Slovenije, za popoln uspeh jim manjka le še naslov državnih prvakov. Ljubljančani, ki bodo lovili svoj 20. naslov, ne pomnijo, kdaj v sezoni niso osvojili niti ene lovorike.