Trojni dvojček Dončića ob zmagi proti Utahu

Salt Lake City, 26. marca - Slovenski košarkarski as Luka Dončić je ob gostujoči zmagi svojih Dallas Mavericks proti Utah Jazz s 115:105 dosegel 75. trojni dvojček v severnoameriški ligi NBA. Dallas je po zaslugi 29 točk, 13 podaj in 12 skokov 25-letnega Ljubljančana prišel do četrte zaporedne zmage in osme na zadnjih devetih tekmah.

ZDA, Chicago.
Košarkar Dallasa Luka Dončić.
Arhiv Xinhua/STA

Dallas je dvoboj začel medlo v obrambi, saj je tekmecem v prvi četrtini dovolil 41 točk. Kljub temu si gosti v Salt Lake Cityju niso nikoli nabrali večjega zaostanka. V zadnji četrtini so Teksašani strnili obrambo in tekmecu dovolili le 17 točk.

Za Dončića je bil to 19. trojni dvojček v sezoni ter skupno že 75. v ligi NBA. Na večni lestvici le še za en tovrstni dosežek zaostaja za osmouvrščenim Jamesom Hardnom.

Dončića in soigralce naslednja tekma čaka že v noči na jutri proti neposrednemu tekmecu za šesto mesto Sacramentu.